П`ятниця
23.04.2021
19:25
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Мій сайт
Головна Реєстрація Вхід
Каталог статей »
Меню сайту

Категорії розділу
Бесіди [6]

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 22

Головна » Статті » Виховна робота » Бесіди

Математичний КВК 3 клас

 

 

3 клас

 

Мета. Навчати учнів доводити, пояснювати, обстоювати свою думку, розвивати творчу особистість, виховувати зацікавленість до математики, любов до казок.

Обладнання. Сірники, картки із завданнями.

 

Хід заходу

 

І. Вступне слово вчителя.

— Сьогодні ми проведемо математичний КВК.

— Що означає це слово?

— КВК — це конкурс винахідливих i кмiтливих.

—      А зараз капiтани команд представлятъ свої команди, адже до цього конкурсу ви готувалися заздалегiдь.

—       

II. Проведення конкурсу.

1. Розминка

1 команда

Йшли пустелею 2 вiслюки. Один ніс мiшок - 5 пудiв солi (пуд - це 16 кг), другий - 5 пудiв вати. Було дуже жарко. Вони втомилися i, побачивши рiчку, разом з мiшками полiзли у воду. Пiсля купання вiслюки пішли далi. В одного з них поклажа стала легшою, а в другого — важчою. Чому? (Сіль розчинилася у воді, а вата увібрала в себе вологу).

 

2 команда

З 7 паличок скласти 3 трикутники.

 

2 конкурс «Казкові задачі»

1 команда

Лисичка потай від хазяїв з’їла курочку, а потiм гусочку. Маса обох - 12 кг. Маса гуски - 9 кг. На скiльки кiлограмів маса курки менша вiд маси гуски?   (12 – 9 = 3 (кг); 9 – 3 = 6 (кг)).

 

2 команда

Ластівка врятувала Дюймовочку від Крота. Вона принесла дiвчинку у теплу країну. Ластiвка знизилася на 12 метрiв, i висота її польоту стала 25 метрiв. На якiй висотi летiла Ластiвка i Дюймовочка спочатку?   (12 + 25 = 37(м)).

 

3 конкурс «Задачi на знаходження остачi»

1 команда

Перша навколосвiтня експедицiя Магеллана складалася з 5 кораблiв. Загинуло в морi 2 короблі, повернувся назад 1, пiрати захопили один. Скiльки кораблiв завершило кругосвітню експедицiю? (1).

 

2 команда

У висоту леопард може стрибнути на 4 м. Чи зможе він перестрибнути через паркан з колючим дротом, якщо висота паркана 15 дм, а дроту над ним 3 дм? (Так).

 

4 конкурс «3адачi на знахождення доданка i від’ємника»

 

1 команда

У видатного скрипаля Нiкколо Паганiнi пiд час одного з його виступiв порвалася струна, а потiм ще декiлька. Концерт Паганiнi закiнчив, граючи на 1 струнi. Скiльки струн порвалося другого разу, якщо у скрипки 4 струни? (2 струни).

 

2 команда

Жирафi в зоопарку дали денну порцiю — 11 кг овочiв i 4 кг фруктiв. У жирафи був поганий апетит. На вечiр у нього залишилося 3 кговочiв i фруктів. Скiльки кiлограмiв овочiв i фруктiв з’їв жираф?   (12 кг).

 

5 конкурс «Запитання команд одна одній»

(Команди задають запитання одна однiй).

 

6 конкурс «Задачi на знаходження третъого доданка»

 

1 команда

У зоопарку 13 видiв таких тварин: слонiв, мурахоїдiв i лінивцiв. Слонiв - 2 види, лiнивцiв - 7 видiв. Скiльки у зоопарку видів мурахоїдiв?  (4 види).

 

2 команда

У молодого бегемота язик, легенi й серце важать 20 кг. Язик - 5кг, легенi - 8кг. Скiльки кiлограмiв важитъ серце?   (7 кг).

 

7 конкурс «Задачі на різницеве порівняння»

1 команда

У місті було 19 вулиць. З яких - 15 поперечних, а iншi — основнi. На скiльки було бiльше поперечних вулиць, нiж основних?   (На 4 вулицi).

 

2 команда

Пам’ятник Лесi Українки розробляли 3 чоловiки. Архiтектор був 1, iнші - скульптори. На скiльки бiльше скульпторiв, нiж архiтекторiв, розробляло пам’ятник? (На 2 скульптури більше).

 

8 конкурс «Завдання з підвищеною складністю»

1 команда

Через 2 роки Марина буде у 4 рази старша за свого трирiчного брата. Який зараз вік Марини? (20 рокiв).

 

2 команда

Двi бiлочки зiбрала 28 шишок i горiхiв. Коли всi плоди розклали на три купки, виявилося, що одна шишка зайва, а горiхiв стільки, скiльки шишок в однiй купцi. Скiльки шишок зiбрали бiлочки?   (27 : 3 х 2 + 1 = 19).

 

9 конкурс «Конкурс капітанів»

1 команда

У Олi було на 7 горiхiв бiльше, ніж у Колi. Коля взяв у Олi 5 горіхiв. У кого з них тепер горiхiв бiльше i на скільки більше? (У Колі на три горіхи більше).

 

2 команда

Прилетіли галки, сiли на палки. Якщо на кожнiй палцi сяде по однiй галцi, то для однiєї галки не вистачить палки. Якщо ж на кожнiй палцi сяде по двi галки, то одна з палок залишиться без галок. Скiльки було галок i палок? (Було 4 галки i 3 палки).

 

Категорія: Бесіди | Додав: pristavka (28.02.2015)
Переглядів: 1955 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вхід на сайт

Пошук

Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples