Мета:
Розвивати логічне мислення.
Формування в учнів навичок
виконання додавання та віднімання десяткових дробів.
Обладнання: 1)
плакати (старий Хоттабич),кросворд
2) картки
індивідуальної роботи
3) завдання для I задачі
4) завдання для II задачі
5) Картки «Лото»,
лист у конверті.
Урок: «Закріплення знань»
Хід уроку
I. Організаційний момент.
На
адресу нашого класу надіслано загадковий лист (показує кольоровий лист) він від
старого Хоттабича. Давайте відкриємо його та прочитаємо!
«О наймудріші юні математики! Давним давно у
вашому затишному класі мною був захований чудовий напій – напій мудрості.
Учень, який його знайде і вип’є хоч би один ковток,зможе зрозуміти, що
він став кмітливим і подолає будь-які складні задачі та приклади. Я знаю, що ви
любите старого Хоттабича. Шлях до нього Вам вкаже цей чарівний лист, який
лежить у цьому конверті. Не бійтесь труднощів. Щасливої дороги, мої юні друзі!»
(З конверту достає «чарівний лист» з завданнями)
Учитель. У
мене в руках «чарівний лист» шлях до напою мудрості. Будьте уважні. Та команда,
яка буде швидше розв’язувати задачі і отримує напій мудрості.
На столі стоять дві шкатулки.
Відкрийте одну з них і дізнайтесь, що робити далі(відкриває лист, а там
лист із задачею №1)
Задача №1 В одному з цих прикладів знайти помилку.
Розв’яжи його. Правильна відповідь
початок другої задачі.
I команда
II команда
1) 12,5-10,7>3,5-2,1
1) 8,2-6,7<5,1-1,3
2) 7,12+9,88=17
2) 12,51+8,49=21
3) х-1,5=3,7
3) х-7,6=8,3
х=3,7+1,5
х=8,3+7,6
х=5,2
х=16,8 (15,9) (8,2+1,5)+3=8,2+(1,5+3) 4)
(10,7+2,4)-9=10,7+(2,4-9)
4) 162,6-12,8=89,5 (149,8)
5) 206,23-85,25=120,98
5) 7,5+10,2+11,3=11,3+7,5+10,2 6)
13,2+8,4+3,1=8,4+3,1+13,2
Задача
№2 Задача
№2
У трьох вагонах… тон вантажу Першого дня
робітники
У першому і у другому вагонах відремонтували … км
дороги,
Разом 101,2т., а в першому і а
другого дня на 2,7км більше,
Третьому 100,8т.
ніж першого. Після цього
Скільки тон вантажу в кожному залишилось
відремонтувати
вагоні? ще
9,87км. Скільки всього км.
Дороги
потрібно було
відремонтувати?
Гра
«Математичне лото»
1)
Для
вчителя слід підготувати два варіанта карток для лото загальної кількості по
числу учні в класі.
2)
Робота
проводиться за варіантами.
3)
Два учні
по одному викликаються до дошки, решта працюють у зошитах.
4)
Учитель
зачитує питання, на кожне з яких відводиться 30 сек. Учні закреслюють ті
клітинки в карточках, числа в яких, на їх думку, є відповідями на питання
учителя. Слід пам’ятати, що в картці для гри може й не бути всіх правильних
відповідей.
5)
Взаємоперевірка
проводиться в парах звіряючи з дошкою.
6)
Максимальний
бал за все правильні відповіді 10 б.
7)
Учитель
підводить підсумок за результатами лото, та звертає увагу на помилки.
Питання для лото
1)
Ціла
частина дробу 2,75
2)
Скільки
десятків у дробу 2,5
3)
Дріб, у
якого 20 десятків
4)
Серед
даних дробів знайти найменший
1,5; 1,03;
1,52
5)
Серед
даних дробів знайти найменший
2,54; 2,5;
2,05
6)
Порівняйте
дроби, який дріб більше (знайти у картках правильний знак «<» «>»)
12,5 і
12,005
7)
Розв’яжи
рівняння х-5,4=2,7
8)
Вкажи
десятковий дріб,який дорівнює звичайному дробу
9)
Чи
правильна рівність 37,2-37,2=0
10)
Чому
дорівнює 17,53:17,53=?
Учитель І ось ви майже
біля мети, тому що напій ви знайдете одразу, якщо розв’яжете останню задачу,
яка знаходиться в одному з повітряних кульок. Якщо
замість чисел,отриманих у результаті розв’язання послідовно вписати в порожні
клітинки букви замість
0-Д; 7-Ш;
4-У; 5-Х; 2-Л; 6-Я;
9-К; 3-А.
1)Ш 2)У 3)Х 4)Л 5)Я 6)Д 7) К 8)А
1)
25,85-18,85 5) 22,85-16,85
2)
126,5+122,3-244,8 6) (8,5+12,75)∙0
3)
83,6-73,1-5,5 7)
(36,5-0,5):4
4)
17,77-13,6-2,17 8)
(5,6+3,4)-(12,5-6,5)
Учні знаходять напій мудрості.
Щоб напій подіяв на вас відгадайте мою загадку і ви
дізнаєтесь скільки років лежав напій мудрості у нашій школі.
«Я задумав число і якщо його поділити на 2 і додати 12,
то отримаємо 872»
(872-12)∙2=1720
років.
Молодці діти, що не злякалися труднощів, а йшли на пошуки
напою, який дає людині впевненість сміливість і мудрість.
|